Menu
LeidenWaterpolo

26.150 EURO AAN SPONSORGELD OPGEHAALD BIJ DE ALBERT SPIJKER MEMORIAL VAN ZVL-1886

Afgelopen zaterdag 27 december 2025 organiseerde ZVL-1886 voor de negende keer de Albert Spijker Memorial (ASM). Ook dit jaar stond dit sportieve evenement volledig in het teken van het goede doel: het Willem-Alexander Kinderziekenhuis (WAKZ), onderdeel van het LUMC in Leiden. Met dit kinderziekenhuis onderhoudt ZVL-1886 sinds september 2024 een driejarig samenwerkingsverband.

De ASM begon in de ochtend met een waterpolotoernooi voor de jeugd. In zwembad De Vliet namen circa 80 kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 14 jaar deel, afkomstig van vijf verschillende verenigingen. De gezellige drukte leverde niet alleen sportieve prestaties op, maar ook een mooie opbrengst: het inschrijfgeld resulteerde in een bedrag van €901 voor het goede doel.

In de middag en avond betraden de zwemmers het water voor de verschillende zwemafstanden. Onder toeziend oog van professor dr. Arjan Lankester werden meerdere afstanden gezwommen, met als ultieme uitdaging de 100 x 100 meter. In totaal namen ongeveer 200 zwemmers deel, zowel leden van ZVL-1886 als sporters van andere verenigingen uit de regio.

Voorzitter Caspar Boendermaker van ZVL-1886 reageerde trots:

“Ik ben er trots op dat we dit jaar ruimschoots het bedrag van vorig jaar hebben overtroffen.”

Afgelopen dinsdag werd de cheque officieel overhandigd door David Spijker aan professor dr. Arjan Lankester in het Willem-Alexander Kinderziekenhuis. Professor Lankester, hoogleraar Kindergeneeskunde en Stamceltransplantatie, sprak zijn waardering uit:

“Het is geweldig dat sporters met hun inzet bijdragen aan het aangenamer maken van het verblijf van zeer jonge kinderen en hun ouders in het ziekenhuis. Met de opbrengst van vorig jaar zijn al diverse voorzieningen aangeschaft, en dankzij deze nieuwe donatie kunnen wij opnieuw waardevolle initiatieven realiseren.”

De donaties worden besteed aan voorzieningen die het verblijf in het ziekenhuis aangenamer maken, zoals speelgoed, prikcadeautjes, faciliteiten voor wacht- en therapieruimten en kinderentertainment, waaronder muziek aan bed. Deze steun is van grote betekenis voor de jonge patiënten en hun families.

De samenwerking met een sterk lokaal en regionaal karakter onderstreept de bijzondere band tussen ZVL-1886 en het LUMC en levert een waardevolle bijdrage aan het welzijn van de jonge patiënten van het Willem-Alexander Kinderziekenhuis.

Gerelateerde artikelen

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Back to top button