Voorbeschouwing: Voorschoten’97 zoekt houvast in de beker
Zaterdag 14 februari: SV Ommenoord - Voorschoten'97 | 14.30 uur | Sportpark Zwansnesse, Rotterdam |

Het seizoen van Voorschoten’97 verloopt tot dusver moeizaam. Na de degradatie via de nacompetitie uit de 1e klasse bezet de ploeg momenteel de twaalfde plaats in de 2e klasse C. In de competitie is het zoeken naar stabiliteit, maar in het bekertoernooi wist de formatie wél resultaat te boeken.
In de poulefase werd met 3-2 gewonnen bij UVS. Ondanks de nederlaag tegen RCL bleek dat voldoende om door te gaan. In de eerste knock-outronde volgde een zakelijke 1-0 overwinning op VV Woubrugge, goed voor een plek bij de laatste 32.
Favoriet, maar gewaarschuwd
Op papier is Voorschoten’97 favoriet. De tegenstander uit Rotterdam acteert een niveau lager en staat daar weliswaar knap derde, maar het kwaliteitsverschil zou in het voordeel van de bezoekers moeten uitvallen. Zeker gezien de recente opleving: afgelopen weekend werd overtuigend gewonnen van de nummer zes van de 2e klasse C, Nootdorp. Een zege die mogelijk het startsein vormt voor betere tijden.
Toch zal onderschatting uit den boze zijn. SV Ommoord zal zich op eigen veld willen meten met een tegenstander van hoger niveau en kan vrijuit spelen. Voor Voorschoten’97 ligt er een uitgelezen kans om vertrouwen te tanken en zich te scharen bij de laatste zestien van het bekertoernooi.
Zaterdag moet blijken of de stijgende lijn daadwerkelijk wordt doorgezet — en of de beker het seizoen nieuw elan kan geven.







